A román restitúciós elképzelések bírálata

2013. március 22., címkék: erdélyi református, restitúció, egyházi ingatlan

Közösen kívánnak fellépni egykor államosított vagyonuk teljes visszaadása érdekében az erdélyi magyar egyházak.Többek között ez derült ki az erdélyi és a királyhágómelléki püspökök március 22-én Kolozsváron tartott sajtótájékoztatójából.

Több lehetőséget lehetett volna találni az igazi ügy képviseletére

2011. május 04., címkék: erdélyi református, tőkés istván, Határon túl, erdély, kitüntetés

Tőkés István, a nemrég magyar állami kitüntetésben részesült nyugalmazott kolozsvári teológiai professzor vall életéről, családjáról és az erdélyi magyarság kilátásairól.

A református fejedelem példája

2010. október 30., címkék: zalatnay istván, Bethlen-megemlékezés 2010, erdélyi gyülekezet, reménység szigete, vallási tolerancia, erdélyi református, bethlen gábor, Háttér, reformáció

„Bethlen Gábor nemcsak államférfi, nagy politikus, hanem az egyház történetének is fontos alakja” – állítja Zalatnay István, az Erdélyi Gyülekezet lelkésze.

Az Üzenet február elsejei számából

2010. január 28., címkék: üzenet, Határon túl, Gyülekezeti hírek, erdélyi református

Lehet, hogy minket is a bűnösök közé sorolnak az emberek, talán megvetnek. Jézus azonban másképp ítél, mint embertársaink. Nem a foglalkozásunkat nézi, nem is a származásunkat, hanem a belsőnket. Gyümölcstermést keres rajtunk, mint a fügefán egykor. Ha alkalmasnak talál, tanítvánnyá tesz, mint Mátét. Megbocsátja bűneinket, s azt bízza reánk, hogy hirdessük az Ő bűnbocsátó kegyelmét másoknak is – írja a Máté elhívása és a mi elhívásunk című vezércikkében id. Balogh Károly az Erdélyi Református Egyházkerület gyülekezeti lapjának legfrissebb számában.